Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Odborná praxe 4. E

Naši odbornou praxi jsme začínaly v odpoledních hodinách. Každá žačka měla za úkol přivést si  rodinného příslušníka, kamaráda či kamarádku. Dostaly jsme 4 velké úkony - péči o pleť, ošetření nohou, péči o ruce a péči o tělo. Vybíraly jsme si ten úkon, který se nejlépe hodil pro pleť našeho zákazníka. Po všech úkonech jsme vypracovávaly listy, ve kterých jsme naši práci popsaly a vyhodnotily. Naším dalším úkolem bylo vytvořit pozvánku nebo poukázku na ošetření v našem salonu.
V úterý jsme se společně s paní mistrovou Partyšovou, paní učitelkou Sovičovou a s jejími žáky vydali na soud. Absolvovali jsme tři sezení. Pan soudce byl milý a vstřícný, takže když se někdo na něco zeptal, velmi ochotně na danou otázku odpověděl.
Ve středu jsme měly sraz ve Štěpnicích, odkud jsme společně odcházely do VZP. Paní Foltýnová nám udělala přednášku o zdravotním pojištění a jeho výhodách. Taky jsme vyzkoušely váhu, která měří náš tělesný tuk. Poté jsme se přemístily na OOSZ, kde nám paní Maceková povyprávěla například o tom, za co a kolik budeme platit, když budeme samy podnikat, jaká jsou rizika podnikání a jaké jsou plusy podnikání. Na naši třetí a poslední přednášku jsme se přesunuly na živnostenský úřad, kde nám pan Rybníkář poradil, co je potřeba  do začátku podnikání.
Ve čtvrtek nám paní mistrová Partyšová na začátku praxe povyprávěla o lymfatickém systému, možnostech ošetření a provedla na nás ukázku. Po přestávce k nám dorazila paní Hanzlíková, se kterou jsme si zopakovaly přednášku z minulého roku. Paní Hanzlíková k ní přidala zajímavosti o aktivních látkách, bylinkách a o tom, a jak se vyrábí jejich kosmetické přípravky. Ke konci výkladu jsme si všechny udělaly přípravek na odlíčení obličeje, přípravek do koupele, krém na obličej a balzám na rty.
Poslední den odborné praxe jsme si přinesly zdravé a nezdravé potraviny. Popsaly jsme jejich složení a postup přípravy. Po ochutnávce jsme se přesunuly do školy, kde se nás ujala paní Fojtíková, která nám přednesla zajímavosti o práci v zahraničí, jejích výhodách a záporech. Na konci nám rozdala kvíz, za jehož správné řešení jsme byly odměněny.
 A shrnutí celého týdne? Myslím, že celý týden byl dostatečně nabitý a zajímavý. Komu se jen tak podaří usednout do lavic soudu nebo si namíchat krém, který sedne přesně vaší pleti? Naši třídu 4. E to neskutečně bavilo a z celého týdne si neseme spousty užitečných rad.

Vypracovala - Daniela Dvouletá, 4. E


|
 zpět |  | fotogalerie
© Copyright 2005 - 2017 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík