Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Vídeň - sídlo OSN 2017 

   I v letošním roce se nám podařil uskutečnit zájezd do jednoho ze 4 sídel Organizace spojených národů. Při stále přísnějších bezpečnostních kontrolách je úspěchem, že si studenti mohli prohlédnout zvenčí i zevnitř jednu z největších organizací světa.

   Opět nám byly díky ochotným průvodcům zpřístupněny prostory, v nichž se střetávají zástupci 193 členských států. Kde jinde byste našli tak velké množství kultur pohromadě než právě na neutrální půdě sídla? Díky novému simulátoru si studenti prohlédli vzrůstající počet jaderných testů a přibývajících zemí, jež v průběhu 20. a 21. století vlastnily jaderné zbraně. Měli také možnost si opět zblízka prohlédnout unikátní měsíční kámen, jež nikde jinde na světě nelze spatřit.

   Ani letos jsme nemohli opomenout komentovanou prohlídku města Vídně. Skrze brány Hofburgu se nám rozprostřel pohled na komplexy starobylých budov a uliček, které nás zavedly až ke katedrále sv. Štěpána, k níž nás lákal zvuk nejznámějšího zvonu Pummerinu. Odtud jsme nahlédli do nejluxusnější ulice Vídně, Korutanské
a zamířili ke kostelu Panny Marie Pomocné. Zde se nám představila replika slavného obrazu od Leonarda da Vinciho a nechyběl ani nádherný betlém, jež nám připomněl vánoční čas. Odtud už naše kroky nemohly směřovat nikam jinam než k osvětlené a provoněné radnici.

   S tradičními vánočními vídeňskými hrnečky v jedné ruce a pečenými bramborami v ruce druhé jsme se pomalu loučili s Vídní. Naše cesta z hlavního města Rakouska uběhla díky hodinovému zpěvu a nově otevřené dálnici neskutečně rychle.
Těšíme se na shledanou opět za rok ;-)|
 zpět |  | fotogalerie
© Copyright 2005 - 2017 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík