Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Institut ekonomického vzdělávání z. ú.

Husníkova 2080/8, PSČ 158 00
Praha - Stodůlky

info@inev.cz

+420 731 826 750
IČO: 05418372

 EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Mezinárodní soutěž pro středoškoláky v ekonomii a financích

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce je rozšířena také do Maďarska, UK a dalších zemí.
Letošního 3. ročníku školního kola Ekonomické olympiády se zúčastnilo celkem
15 000 studentů z 337 škol v celé České republice. 

Školní kolo je organizováno konkrétní střední školou (školním koordinátorem Ekonomické olympiády) se zdroji a podporou ze strany organizátorů EO.

Úkolem soutěžících je samostatně vyřešit 25 zadaných úloh ve stanoveném časovém limitu (40 min). Se zněním úloh se soutěžící seznamují bezprostředně před jejich vlastním řešením. Utajení soutěžních otázek je nezbytnou podmínkou účasti v Ekonomické olympiádě. Test je psaný v online variantě.

Na naší škole se 14. 12. 2018 testování zúčastnilo 18 žáků 1. DN a 11 žáků 2. DN třídy.  Vyhodnocení testů proběhlo okamžitě po jejich dokončení. Žáci z obou tříd dosáhli průměrné úspěšnosti 41 %. František Ehrlich ze 2. DN postupuje s úspěšností 60 % do krajského kola, které proběhne 8. 2. 2019 v budově Krajského úřadu ve Zlíně a zúčastní se ho 106 žáků z celého kraje. 

Všem žákům děkujeme za jejich účast v soutěži a Františku Ehrlichovi gratulujeme k postupu do krajského kola. 


|
 zpět
© Copyright 2005 - 2018 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík