Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Exkurze Archeoskanzen Modrá

Druhý zářijový týden se třídám 1.E a 1.DN podařilo vrátit zpět do minulosti. V archeoskanzenu Modrá se ocitly uprostřed Velkomoravského sídliště středního Pomoraví našich prapředků Slovanů raného středověku 9. století. Studenti byli názorně seznámeni s jednou z nejvýznamnějších etap našich národních dějin.
Pro studenty byl připraven speciální program, v němž se seznámili prostřednictvím naučných představení s každodenním životem lidí tehdejší doby, jejich prací, stravováním, společenským postavením, zvyky a tradicemi.Zhlédli způsob tehdejší výroby keramiky na nožním kruhu, zemědělskou výrobu, byli svědky pečení placek
v dobové peci, kdy mohli poškádlit i své chuťové buňky a zhodnotit tak tehdejší typickou stravu. Vyzkoušeli si také, zda by se ubránili protivníkovi s pomocí luku,
s nímž se pokoušeli mířit na jasně stanovený cíl.
Celým skanzenem nás provázeli kostýmovaní průvodci, kteří dodávali na autenticitě. Největší dojem zřejmě zanechal duchovní abbé, jež studenty potrápil otázkami týkající se naší historie.

|
 zpět | fotogalerie
© Copyright 2005 - 2018 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík