Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Literárně-historická exkurze Praha 9. 6. - 11. 6. 2009
 
 
       Odjezd ze Starého Města v úterý 9. 6. 2009 v 5:05 hodin byl sice brzký, ale zato již v 9:00 jsme mohli začít kulit oči na krásy Prahy, dýchat v rytmu života našeho hlavního města. Hned jsme se jeli ubytovat do strategicky umístěného hostelu Sokol pod Petřínem na Malé Straně. A pak hurá za poznáním. Každý z účastníků zájezdu měl připravit pro ostatní informace o vybrané pamětihodnosti. Tak jsme získali přehled o stavbách, místech, které jsme navštívili, událostech, které stály za připomenutí.
      Začali jsme Starou mosteckou branou, z jejíž věže je zajímavý výhled. Pak jsme se pustili přes Karlův most, Prašnou branou, rázovitými uličkami kolem Betlémské kaple na Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali orloj s jeho výjimečným, byť kratičkým apoštolským představením. Prošli jsme na Václavské náměstí, k Besednímu domu, pak vzhůru k Národnímu muzeu. Tam jsme obdivovali kromě stálé expozice i zajímavě pojatou výstavu o vzniku a historii českého státu. Odsud jsme se vrátili přes Kampu do hostelu a rychle se připravili na představení do divadla Na Vinohradech (všem to moc slušelo!). Trošku nás zaskočil a překvapil způsob ztvárnění hry Vojcek, která svérázným stylem popisuje období 1. světové války. Na zpáteční cestě z divadla jsme obdivovali Prahu v nočním hávu se šperky světel.
      A ráno vzhůru na Petřín! Prošli jsme se nádhernými, růžemi bohatě osázenými zahradami, vyšplhali na věž, nasmáli se v zrcadlovém bludišti. Přešli jsme kolem Strahovského kláštera, odkud je úchvatný výhled, Černínského paláce k Loretánskému kostelu. Prohlédli jsme si jeho čistou barokní výzdobu, navštívili klenotnici s relikviáři a dalšími bohoslužebnými předměty nebývalé krásy. Odsud byl jenom skok k Pražskému hradu, kde jsme shlédli polední přehlídku hradní stráže. Hned za rohem jsme měli skvost z nejhonosnějších - Chrám svatého Víta. Do nedaleké Zlaté uličky s krámky rozličných řemeslných cechů jsme jen nahlédli. Pak jsme se vrátili k Hradu, potěšili se nebývalým pohledem na město a vydali se Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí. Pokračovali jsme do paláce Flora, v  kině OSKAR IMAX jsme se nechali vtáhnout do prostředí africké delty Okavanga ve filmu Safari promítaným nejnovější technikou 3D. Abychom nevynechali ani starší technické vymoženosti, které však věkem na své emocionální působivosti nic neztrácí, navštívili jsme večerní představení Andersenovy pohádky Malá mořská víla provedené jako balet na Křižíkově fontáně. (Všichni jsme se shodli na tom, že toto byl nejkrásnější zážitek za celé tři dny.)
       Poslední den jsme věnovali prohlídce Kongresového centra, Slavína, pevnosti Vyšehradu. I když nás trochu potrápil déšť, se zatajeným dechem jsme procházeli místa, kde je slavná historie opět téměř hmatatelná.


 
| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .