Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Turisticko-poznávací exkurze Revika - Vizovice
29. 9.  -  1. 10. 2009

       V úterý ráno jsme se všichni sešli na nádraží ve Starém Městě. A vyrazili jsme na náš poslední školní výlet. Už po cestě zavládla radostná nálada, což byl příslib správně prožitých tří dnů.
U vlaku ve Vizovicích jsme naložily tašky a batohy do auta a nechali si je odvézt na ubytovnu. Bez zátěže jsme se vypravili do výrobny alkoholu R. Jelínek. Neměli jsme vůbec ponětí, kudy se dostaneme dovnitř. Tak jsme zazvonili na zvonek u těžké kovové brány, která se k našemu podivu otevřela. Vzápětí nás sice z obrovského nádvoří vyprovodili a poslali jiným vchodem, ale jak jsme
se nasmáli…! Exkurzi jsme si domluvili na středu a vydali se za historií.

Prohlídku zámku jsme začali v malé expozici vývoje odívání. Zaujali nás nejen šaty a účesy oblečené na panenkách Barbie, ale i některé historické předměty uložené v depozitáři zámku. Samotný zámek je krásně rekonstruovaný, s bohatým mobiliářem a výzdobou.
Na cestě ze zámku jsme se stavili v zámecké čokoládovně – mňam – a zazvonili si na „zvonek přání“. Skoro jsem jej strhli, protože jsme si museli pojistit maturitu.
Pak jsme se vydali směrem k ubytovně vzdálené asi 4 km. Ještěže jsme po chvíli zastavili uklidnit naříkající žaludky ve Valašském šenku! Pak se nám šlapalo podstatně líp.
Ubytování bylo celkem fajn, ale nás lákalo hřiště. Volejbal, fotbal, nohejbal – tam jsme se mohli vyřádit do tmy. Večer patřil jen zábavě. Všichni se nechali strhnout hrou Twistr, u které jsme se fakt nařehtali. A také u další hry, která se jmenuje Aktivity. Chtěli jsme také jít v noci do venkovního bazénu, ale to nám paní učitelky zatrhly…(jinak nám dost dovolily).
Ve středu jsme šlapali v drobném deštíku do Vizovic, kde jsme si prošli podnik R. Jelínka.
Tam jsme se poučili, pokochali – a odešli. Na opačném konci města nás čekala další prohlídka, tentokrát soukromé sklárny, kde se vyrábí drobné foukané vázy, prstýnky, přívěsky, náušnice, svícny a spousta jiných ozdůbek. Dva mistry skláře, kteří nám předvedli krásnou souhru, i když vypadali jak Pat a Mat, jsme sledovali s otevřenou pusou.

Úplně nám z práce sklářů (nebo z dlouhého chození?) vytrávilo. Dali jsme si pozdní oběd a vyrazili na Reviku. Tam jsme si zopakovali míčové a jiné řádění, prostě třídní blbnutí.
Škoda, že ve čtvrtek byl čas odjezdu. Naštěstí nám pracovníci Reviky opět odvezli bágly na nádraží, tak se nám šlo pohodlně. Jsme bezva parta, proto nás mrzelo, že poslední třídní výlet končí.


 
| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .