Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality

Praha 8. 6. – 10. 6. 2011

 
Praha je prý zlatá loď. A co člověk nezná, má si vyzkoušet. Tímto heslem jsme se řídili celé tři dny, které jsme měli vyhrazené pro návštěvu našeho haupt města.
První den jsme si přivstali, abychom po příjezdu na místo činu ještě něco zvládli. Z Uh. Hradiště jsme vystartovali něco před 5. hodinou. Než jsme se dostali do provozní teploty, byli jsme na místě.
(Mezi námi – cestování moc ráda nemám, ale s bandou kamarádů a svačinou od mamky je to pohodka.)
    Jen co jsme se ubytovali, čili odhodili to, co nám zavazelo, vcucnul nás vír městského šrumce. Procházeli jsme se historii po krku – mám na mysli Karlův most s tepem dějin, jeho krajní brány
– na obě jsme hrdinně vystoupali – a nebyly jediné. Národní muzeum nám nabídlo kromě stálých skvostů
i nápaditou expozici mapující staré pověsti české, Václavák pro změnu soudobý městský cvrkot. Staroměstské náměstí jsme si vychutnali jak za dne, tak o půlnoci, Staroměstskou radnici jsme obdivovali zvenčí i zevnitř – v podzemí i ve výšinách. Nemohli jsme minout ani Betlémskou kapli, kterou jsme si prohlédli v nočním osvětlení – a byli jsme u ní sami!
Z Petřína jsme vočíhli matičku Prahu brzy dopoledne, pak jsme si prohlédli sebe navzájem v zrcadlovém bludišti – samé krasavice a krasavci! Loretánský chrám s pokladnicí, Vyšehrad, Slavín, Pražský Hrad, Svatovítská katedrála – no, byla toho spousta, co jsme viděli. Každý z nás měl sdělit ostatním základní informace o vybrané památce, místu, kde se něco významného semlelo. Abychom o něco zchytřeli.
Ke kultuře jsme se dostali i jinak – Pod Palmovkou jsme viděli představení Sugar – Někdo to rád horké – to byl jeden večer. Druhý jsme obdivovali parádní vynález páně Křižíka – fontánu, která nám fontila v tónech Dvořákových Slovanských tanců. Byl to fakt šikula! Teda Křižík i Dvořák.
Také jsme se nechali ošplouchnout vltavskou vodou, když jsme z parníku v tempu líně plynoucí vody přihlíželi lidskému hemžení na nábřeží, pokukovali po významnostech na břehu a vychutnávali vzácné chvilky odpočinku.
V pátek odpoledne jsme se s Prahou rozloučili již několikrát použitým odzbrojujícím povzdechem „jéééééé“ a  popěvkem „V nohách mám už tisíc mil…“. 
| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .