Zpravodajství Sport Počasí  Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řády Slovníky Centrum Seznam Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama
      Aktuality
Exkurze Praha 2007
 
 
                Ve dnech 2.- 4. května 2007 se žáci nástavbového studia zúčastnili exkurze do Prahy, která byla zaměřena na poznávání historických, literárních a jiných kulturních památek našeho hlavního města. Třídenní program byl velmi pestrý, aby si každý účastník této akce přišel alespoň v něčem na své. Také byl zaměřen tak, aby byl obohacením teoretického vyučování českého jazyka, dějepisu i jiných předmětů. V neposlední řadě bylo cílem celé exkurze
i pobavení a relaxace. Na skladbě programu se podíleli také samotní žáci, kteří si dopředu připravili informace
o určených památkách. Ty pak předávali svým spolužákům jako „průvodci“.

                Mezi hlavní navštívené objekty patřily: Národní muzeum, Stavovské divadlo, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Petřínská rozhledna a Bludiště, Křižíkova fontána,Vyšehrad, Slavín, Pražský hrad, Chrám sv. Víta, trojrozměrné kino Oskar Imax aj.
               
Hodnocení exkurze očima žáků:
 
……Na výlet do Prahy  jsem se moc těšil, protože jsem tam byl naposledy tak před 8 lety. Myslím, že výlet byl dobrý, počasí vyšlo, prošli jsme spoustu zajímavých míst např.Křižíkovu fontánu, Chrám sv.Víta. Líbila se mi také návštěva Stavovského divadla.Takže Praha byla super.
Jakub Bílka, 1.S
 
……Exkurze v našem hlavním městě Praze se mi velice líbila. Určitě si myslím, že je to přínosem pro žáky, kteří tam byli a mohou tyto znalosti v budoucnu uplatit. Třeba  už u ústní maturity.
Mě osobně se nejvíc líbila návštěva katedrály sv. Víta, která láká nejen naše, ale i zahraniční turisty. Jsem rád, že jsem se exkurze zúčatnil.
Miroslav Kuřímský, 1.S
 
……No, v Praze se mně docela líbilo, vrátil jsem se tam asi po 4 letech.  Počasí se taky hodně vydařilo. A co jsme tam dělali?  Hlavně moc chodili, až  jsem myslel, že se z toho už zblázním, ale nezbláznil. Byli jsme na památkách
(Pražský hrad, Chrám sv. Víta, kdejaké památné uličky atd. však  to „všeci“ znáte!), a dále jsme byli například ve Stavovském divadle. A bylo to docela fajn, akorát toho volna  mohlo být trochu víc. :-)

Ondřej Paška, 1.S
 
……Exkurze do Prahy se mi velmi líbila. Jelikož jsem v Praze byla poprvé, tak jsem z toho byla nadšená, přivezla jsem jsi odtud hodně zážitků, které nikdy nezapomenu. Nejvíce se mi líbilo chození po památkách, o kterých jsem dříve jen slýchávala, a vidět to teď na vlastní oči bylo fakt krásné. Chodit noční Prahou je pěkné, vidět orloj bylo taky bezva.
Nejvíce se mi líbila Křižíkova fontána, bludiště na Petříně, Chrám sv. Víta, 3D kino a v podstatě se mi líbilo všechno.Když jsem šla po Karlově mostě, viděla jsem odtud Národní divadlo, do kterého bych se taky chtěla někdy podívat. A kdybych jela znovu do Prahy, tak bych opět navštívila Křižíkovu fontánu.
Eliška Sládková, 1.DN
 
……V Praze se mi líbilo, dlouho jsem tam nebyla. Nejvíce se mi líbila Křižíkova fontána, Chrám sv.Víta. Ráda bych jsem se tam ještě někdy podívala.
Lenka Pavlíková, 1.DN
 
……Na exkurzi do Prahy jen tak nezapomenu, protože ty zážitky byly opravdu velké. Nejvíc se mi líbila Křižíkova fontána, u které jsem pomalu ani nedýchala.Určitě bych se tam ještě aspoň jednou chtěla podívat a taky bych to chtěla ukázat svým známým. 
Soňa Horáková, 1.DN
 
…….Jsem velice ráda, že jsem se mohla zúčastnit exkurze v Praze. Jsem si totiž jista, že pokud bych někdy sama jela do Prahy, bylo by to nejspíš jen na nějaký koncert, ale určitě bych po památkách nechodila....
Asi největším zážitkem pro mě byla Křižíkova fontána. Nikdy bych nevěřila, co dokáže udělat vážná hudba, tryskající voda a barevná světla... Kdo nezažil, nejspíš neuvěří. Ráda bych se na ni v budoucnu ještě někdy podívala.

Vendula Vlasatíková, 1.DN


…….V Praze se mi nejvíce líbila Křižíkova fontána, Chrám sv.Víta, Karlův most. Na tyto památky, když navštívím Prahu, se zajdu opět ráda podívat.
Markéta Tajovská, 1.S

……Exkurze do Prahy se mi velice líbila, a proto bych si ji klidně zopakovala znovu. Přesto, že jsem byla v Praze již několikrát, nikdy to pro mě nebyl takový zážitek a neviděla jsem toho tolik, jako na této exkurzi. Nejvíce se mi líbila Křižíkova fontána, 3D kino, zrcadlová síň, kde jsme se hodně nasmáli, a také Petřín.V budoucnu bych chtěla jet do Prahy znovu, protože to byl neopakovatelný zážitek a určitě bych to každému doporučila.
Veronika Šidlová, 1.DN
 
 
……Návštěva Prahy byla pro mě hodně obohacující.V Praze jsem už sice párkrát byla, ale nenavštívila jsem žádné památky tak, jako teď. Například mě velmi zaujala Křižíkova fontána, kde se mi skoro zatajil dech při Dvořákových skladbách a tryskající fontáně.Myslím si, že když bych jela v budoucnosti opět do našeho hlavního města, tak bych tuto fontánu znovu ráda navštívila.Obohatilo  mě také multifunkční kino,ve kterém jsem byla poprvé. Dříve jsem si nedokázala představit, jak to v takovém kině probíhá, a byla jsem překvapena  tím, jak se změní celý film jen díky brýlím. Za zmínku určitě stojí také Petřínská rozhledna, Chrám sv.Víta a také Vyšehrad.Tato exkurze se mi velmi líbila a ráda bych si ji zopakovala.
Lucie Kročilová, 1.DN
© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .