Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Projekt Den bez překážek

Jsme všichni stejní?! Až na ojedinělé sezónní nemoci a nemoci nijak neobvyklé nám bylo do vínku dáno zdraví. Máme to štěstí, že se o nás stará maminka a tatínek, máme kamarády, kterým se můžeme s čímkoliv svěřit. Řeknete si samozřejmost?! Pro mnohé však výše zmiňované věci samozřejmostí nejsou.
I když se o integraci hovoří již desetiletí, většina si nedokáže plně uvědomit a představit soužití s mentálně postiženými lidmi. Svět zdravých dětí a těch mentálně retardovaných či fyzicky postižených je velmi rozdílný. Nestačí pouze integrace jednoho žáčka do kolektivu zdravých dětí, který má navíc asistenta, jež se o svěřeného ve všech ohledech plně postará. Děti by si měli uvědomit, jak náročné je postarat se o takového človíčka.
Už se stalo tradicí, kdy se naši studenti všech ročníků a oborů zúčastnili 3. ročníku akce Den bez překážek. Spolupráce proběhla opět společně s DZP a DS Kunovice. U některých studentů prvních ročníků to byl doslova šok, vidět tento odlišný svět. Mnozí měli v očích hrůzu a rozpaky. V průběhu dne se však obavy alespoň částečně rozplynuly.
Ohromujícím zážitkem se pak stává pozorování šestnáctiletého ,,vystylovaného kluka s kérkou“, který s něhou pomáhá novému kamarádovi – retardovanému vozíčkáři se špekáčkem, nosí a přidržuje mu kofolu či mu dává pomalu ukousávat zmrzlinu. Následně mu utře zabryndanou pusu svým kapesníkem. I v odlišných světech však najdeme spoustu podobností například i v tom, že tu pusu měli od zmrzliny nakonec zabryndanou všichni :)
| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .