Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Divadlo? Divadélko!

 
Před několika lety jsme dostali nabídku Divadélka pro školy z Hradce Králové – mohli bychom se netradiční formou seznámit s významnými divadelními hrami a jejich tvůrci. Možnost jsme využili již několikrát. Protagonisté Vít Troníček a Michal Moravec nám 29.1. přiblížili velice osobitým způsobem práci klaunů Voskovce a Wericha, ke kterým se časem připojil geniální skladatel a klavírista Jaroslav Ježek. Všestrannost herců, jejich improvizační schopnost, pohotové reakce, situační humor jiskřily jak silvestrovské petardy, zasahující naše bránice nečekaně a s plnou vervou. Ale nešlo jen o humor. Pršely na nás důležité informace o výjimečných chlapících a době, ve které tvořili.

Jak vnímali setkání s Osvobozeným divadlem sami studenti?
 
Divadlo bylo velmi zajímavé a zábavné. Představení hráli pouze dva muži, i tak stálo za podívanou a naši pozornost. Ukázali nám, jak se v dřívější době lidé bavili, o čem se hrálo v divadelních hrách, co si mohli dovolit předvádět na jevišti před diváky.
Andrea
 
Můj dojem z divadla? Skvělé! Moc se mi líbilo pojetí různých divadelních her Voskovce a Wericha.
Někteří z nás si doplnili vědomosti do literatury, a především jsme se skvěle bavili. Líbili se mi i zapojení žáků  - zrovna z naší třídy. Byla bych také moc ráda, kdybychom se mohli podobného divadelního představení zúčastnit znovu. 
Lucie
 
Divadlo? Úžasné! Dlouho jsem se tak nenasmála. Můj první dojem byl negativní kvůli nepřipravenosti pódia i herců (přišli jsme moc brzy). Na nehezký první dojem jsem však už v prvních minutách představení zapomněla. Líbilo se mi hodně to, že bylo představení zábavné, spojené i s hudbou, ale také poučné.

Martina

  
Výborné! Ještě jednou bych to ráda viděla. Dva pánové v rolích skvělých komiků Voskovce a Wericha nám předvedli jejich celý život na divadelních prknech. Od začátku až po konec jejich uměleckého života. Líbilo se mi, že spolupracoval i s publikem. I když měli málo rekvizit, tak si s nimi vystačili a bylo to skvělé!

Marie

 
V + W. Dva muži ze současné společnosti předvádějí divadelní výstupy, které kdysi předváděli V + W. Několik scének, mezi nimiž jsme se dozvěděli i něco z historie, vše úměrně vyváženo a proloženo tak,
aby jste se nenudili. Já se mimochodem nenudil, zážitek z posezení v první řadě je nepochybně větší,
než z řad posledních. Odvaha herců, kteří stáli přímo přede mnou, ztrapnit se, je velmi obdivuhodná.
Vyjít na pódium a pohřbít své ego na úkor zábavy ostatních si zaslouží vaši pozornost. Herci očividně
vědí, co dělají, vše měli skvěle zvládnuté, vážné i komické scénky či improvizace.
Jakub

| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2013 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .