Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Flora Olomouc – soutěž na téma: „Podzimní drak“

 
Ve dnech od 11. do 14. 10. se konala každoroční podzimní Flora Olomouc, která tentokrát přišla se soutěží na téma „Podzimní drak“.
 
Nebyla by to soutěž, kdyby neměla svá pravidla. Nutné bylo dodržet rozměr draka.  Jeho tělo nesmělo přesáhnout 90 centimetrů, případný ocas mohl mít maximální délku 150 centimetrů. Také pro zpracování a výběr materiálu byla stanovena omezení. Pro zpracování kostry draka bylo možno využít klasického motivu létajícího draka nebo soutěžící mohli popustit uzdu své fantazii a přijít s vlastním návrhem. K zhotovení draka jsme měli využít především přírodních materiálů.
 
Soutěžilo se ve dvou kategoriích – do 21 let – v kategorii junioři, nad 21 let – v kategorii senioři. V naší juniorské kategorii jsme se utkali s dalšími 11 soupeři. Výroba draka byla v režii žákyň 3. ročníku oboru Aranžér – aranžérka, které potom také reprezentovaly naši školu na samotné soutěži v Olomouci.
 
Hrubou kostru našeho draka jsme svařily ze železné konstrukce, základní tvar draka jsme vytvořily tak, že se na konstrukci nabalovalo seno. To jsme následně olepily různým materiálem ze sušených plodů. Hlavu draka jsme zhotovily z barevných palmových listů a sušených plodů, oči a obočí z kokosu a kanadského mechu, jazyk z tvrdého papíru a drátu, který jsme olepily lístky barevné monety. Ocas jsme rozdělily do pěti ploch, ve kterých se objevil např. laskavec, lupeny ze šišek, barvená lufa, sušené šištičky
a kanadský mech.

 
Při návštěvě výstavy se žákyně přesvědčily, že se za svůj výtvor rozhodně stydět nemusí a že se ve velké konkurenci rozhodně neztratí.| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .