Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Exkurze Vídeň - sídlo OSN 2012

 
   Nastala opět doba předvánoční. Doba plná svítících měst, netrpělivých a napjatých dětských, ale
i dospělých dušiček, doba klidu a pohody. Nadešel čas, abychom navštívili místo plné těch ohromujících  světýlek a s atmosférou provoněnou vánočním duchem. Tím místem se stala opět Vídeň. Ale pozor! Nezapomněli jsme na vzdělávací a poznávací část. Seznámili jsme se nejen s historickým centrem
Vídně, jejími pamětihodnostmi, ale i s budovou OSN, jejím chodem, historií, ale i s jejími exotickými zaměstnanci. O tom už více napsali naši studenti, kteří se akce zúčastnili.
 
 
   Do Vídně jsem nejel s žádným velkým očekávání, co uvidím. Je to velké město se spoustou zajímavých staveb a při přímém srovnání z Českou republikou, konkrétně Prahou, musím říct, že vůbec nezaostáváme. Pan Formánek očividně není průvodce začátečník. V sídle OSN při překladu z cizí řeči neváhal přidat i své vlastní poznatky, které z úst průvodkyně řečeny nebyly. Chůze po městě se žlutým deštníkem je též docela praktické řešení. Sledování průvodce v přelidněných částech města je tím pádem jednodušší.
   První ranní zastávka v obchodě HOFFER byla vítána. Co se týče onoho, tak jsem spokojen nebyl, protože většina věcí se prodávala po vícero kouscích a na klasické značky jsem nenarazil. Paní učitelky též vědí, co dělají, a proto pásli stádo studentů jako zkušební pastýři. Sídlo OSN je přeplněno cizinci, což je na něm asi to nejzajímavější. Dále je potřeba dodat, že pokud by měl někdo zájem více nakupovat, bude nutné, aby vybavil svou kapsu peněženkou plnou eur. Svou kapsu jsem peněženkou vybavil, ale jak se ukázalo, mých 12 euro bylo málo. Co mě nejspíše nejvíc zaujalo byla zkrátka němčina a místní, kteří mluvili německy na mě. Celkově hodnotím výlet jako kladný.
                                                                                                                                                 Jakub Stašek, 1.DN
 
   Dne 14.12.2012 jsme navštívili hlavní město Rakouska, Vídeň. Jeli jsme tam na vánoční trhy a prohlídku města. Nejprve jsme navštívili OSN, které měl zaujalo a myslím, že nejen mě. Poté jsme navštívili pár památek, prošli Vídeň a dostali jsme se až k radnici a vánočním trhům. Byl to skvělý
zážitek a jsem moc ráda, že jsem se tam mohla procházet. Ochutnala jsem punč, ke kterému jsme dostali krásné hrníčky. Chtěla bych poděkovat za to, že jsem se do Vídně mohla podívat a zažít tu krásnou vánoční atmosféru. Děkuji také za skvělý učitelský dozor. Na cestě zpět jsme se díky skvělé náladě bavili až jsme  v poklidu v autobuse  usnuli. Když jsme dorazili na konečnou stanici, rozeběhli jsme se do svých domovů. Odnesli jsme si skvělé zážitky.

                                                                                                                     
                                                                                                                                                      Hastíková, 1.DN
 
   Ve Vídni se mi líbila cesta po Rindstrasse a popis památek, významných budov a důležitých historických míst panem průvodcem. Sídlo OSN mě moc nenadchlo, možná kdybych o této organizaci věděla více informací, tak ano.
   Procházka městem mě bavila, ale největší radost jsem měla z vánoční atmosféry u radnice. Tam byly nádherně vyzdobené brány k trhům s všemožnými stánky, plné vánočních ozdob, cukrovinek, dárků
a lahodných pokrmů.

   Pochutnala jsem si na Salzkartoffel, což je velká brambora uvařená ve slupce, rozřezaná příčně, naplněná strouhaným sýrem a šunkou. To vše přelité česnekovou omáčkou ze zakysané smetany.
Na rozdíl od České republiky jsou v Rakousku lidé více vstřícní a ohleduplní.

                                                                                                                                       Romana Kadlčková, 1.DN
 
   Výlet do Vídně se nám velmi líbil. Krásné památky a město samo o sobě. Jako první jsme navštívili sídlo OSN, kde jsme byli provedeni a seznámeni s náplní a užitečností práce zaměstnanců OSN.
   Poté jsme se vydali na pěší procházku po významných památkách k centru města. Výlet byl završen návštěvou krásných vánočních trhů, kde jsme se zahřáli dobrým punčem.
   Doporučujeme tento výlet. Je to fajn zážitek. Jen netolerance pana řidiče, když jsme potřebovali na toalety se nám nelíbila J.
                                                                                                                                     Pišanová, Příkazská, 1.DN
 
   Dne 14.12.2012 naše škola vyrazila do Vídně, kde jsme navštívili sídlo OSN a vánoční trhy. Cestou jsme měli okružní jízdu Vídní a viděli jsme různé památky.
   Pak jsme přijeli do sídla OSN, kde nás provedli a pustili krátké video. Ze sídla jsme jeli do města, kde jsme navštívili kostel a dostali jsme rozchod. Poté jsme se přesunuli na vánoční trhy před radnicí, kde byla vánoční nálada v plném proudu.
   Koupili jsme si punč, na který jsme se těšili. Cestou zpátky jsme byli hodní, spali jsme, ale bylo mezi námi trošku prostatiků a někteří z nich dostali i pokutu.
 
   Pátek, dne 14.12.2012 jsme se vydali na cestu do hlavního města Rakouska, Vídně. Odjezd z Uherského Hradiště byl v 6.00 hodin ráno a do Vídně jsme dorazili v 9.00.
   Nejdříve nám pan řidič udělal okružní jízdu, kdy nám jeho kolega, průvodce, vyprávěl zajímavosti.
Další zastávkou bylo sídlo OSN, kde se nám moc líbilo a vše bylo velmi zajímavé.

   Po prohlídce jsme se vydali do centra města. Poslední zastávkou výletu byly vánoční trhy. Ochutnali jsme vyhlášený punč, který nám moc chutnal. Výlet se nám moc líbil.
                                                                                                                                                                         JURAMA
 
  V pátek v šest hodin ráno jsme se vydali na cestu se třídou 3.E. Výlet to byl vskutku zajímavý. Byli jsme na exkurzi v OSN, kde jsme si prohlédli konferenční sál, vystavené exponáty NASA a celý areál OSN.
Po prohlídce jsme jeli okružní jízdu autobusem a prohlíželi jsme si památky. Poobědvali jsme řízek s chlebem a těšili se na výlet po centru Vídně a vyhlášený vánoční pinč. Prošli jsme 3 kostely, zámek, kde sídlila a žila císařovna Sisi. Kolem čtvrté hodiny odpolední jsme přišli na vánoční trhy, kde jsme
si dali ,,Apfelpunch“. Po osvěžení po punči jsme se odebrali k autobusu, v němž jsme na zpáteční cestě usnuli a byli tiše jako v hrobě.

   Po příjezdu do Uherského Hradiště se všichni rozutekli do svých domovů za rodiči a povídali jim své zážitky.
   Na závěr chci říct, že jsem si to moc užil a klidně bych si to zopakoval. Děkuji za skvělý program.
                                                                                                                                                                        JANIDA
 
   Výlet do Vídně můžu hodnotit kladně. Cesta autobusem příjemně ubíhala při sledovávání filmu. Při příjezdu jsme měli okružní jízdu kolem Vídně. Navštívili jsme sídlo OSN, kde nás prováděli dvě velmi příjemné průvodkyně. Jedna byla Slovenka, a tak jsme jí dobře rozuměli. Pak jsme dorazili k chrámu
sv. Štěpána, což je katedrála. Měli jsme rozchod a možnost nákupů. Dál jsme už putovali na vánoční trh.
Je zde hodně stánků s vánočními ozdobami a baňkami. Ale nebyli jsme ochuzeni o ochutnávku jejich punče, který má jinou chuť než jsme zvyklí u nás.

   Na zpáteční cestě bylo hodně veselo. Přivezli jsme si krásné zážitky a pocity, a proto doporučuji tento výlet absolvovat.
 
   V pátek 14.12. jsme se vydali na výlet do hlavního města Rakouska. Již cesta autobusem byla velmi příjemná. Pohled z okna na rakouské vesničky a menší města byl nádherný. Do Vídně jsme dorazili kolem desáté hodiny, projeli jsme si ji a za asistence průvodce poznávali nové budovy, stavby
a zajímavá místa v tomto nádherném městě. Okolo dvanácté hodiny jsme navštívili sídlo OSN, které
nás zaujalo svou velikostí a precizností. Po prohlídce jsme se vydali do centra, kde jsme procházeli hlavní památky Vídně. Den jsme zakončili na oblíbených vídeňských trzích, které jsou úžasné svou tradicí. Ochutnali jsme místní punč a s úsměvem na rtech jsme nastoupili do autobusu a odjeli zpět domů
.| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2007 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .