Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
   Hlavní menu
   Úvodní strana
   Aktuality
   Profil školy
   Studijní obory
   Přijímací řízení
   Personální obsazení
   Střediska OV
   Fotogalerie
   Kontakt
   Studijní materiál
   Dokumenty školy
  Statistiky
  Reklama

      Aktuality
Projekt bez překážek 2013
  

Stalo se už tradicí, že studenti naší školy chodí navštěvovat své „staré známé“ obyvatele ústavu pro postižené v Kunovicích. Letošní podzimní společný výlet absolvovali jen vozíčkáři, ale nejen oni dostali dárečky od studentů. Krásný barevný podzimní den nám dovolil projít se až do OK-Baru v Kunovicích, po cestě si všichni prošli letecké muzeum, někteří nahlédli do letadel. Podívali jsme se do hangárů, na přistávací dráhu, sledovali jsme zkušební let právě testovaného sportovního letounu. V baru nám všem připravili občerstvení v podobě kofoly a báječných špekáčků – všem náramně chutnalo. Na zpáteční cestě jsme se dověděli, že pro řadu klientů ústavu jsou tato setkání tím, na co se těší řadu týdnů. Jsme moc rádi, že můžeme takto pomoci.  (Hana Sovičová)

A názory našich studentů:

Tento den byl příjemný. Myslím si, že by si to každý měl zkusit. Měla jsem z tohoto dne dobrý pocit. (2.DN)

Den strávený s těmito lidmi byl velmi příjemný. Bylo vidět, že jsou šťastní a pro nás je to dobrý zážitek do života. A také děláme dobrý skutek. Tihle lidé jsou báječní. (2. DN)

Dne 11. 10. 2013 jsme navštívili se třídou Cihlářskou v Kunovicích. Pro mě osobně to byl skvělý zážitek. Byla jsem tam poprvé a rozhodně bych si to zopakovala znovu. Bylo to velmi poučné a vcítila jsem se do těch lidí, o které jsme se starali. Také jsem přehodnotila své priority. Zjistila jsem, že není pravda, že jsou to nějací chudáci nebo něco podobného, protože i přes svůj handicap byli šťastní a umějí se radovat z maličkostí, což mnozí z nás vůbec neumí. Byl to skvělý den strávený s nimi a ráda bych si ho zopakovala znovu. (Lucie Hastíková)

Den se mi líbil, protože jsme mohli někomu udělat radost a pochopit podstatu, co je přednější
a důležitější v životě. Byl jsem tam už podruhé a pořád jsem měl dobrou náladu. Je to dobrý pocit,
když takovým lidem můžeme pomoci a zpříjemnit den.  (Patrik Hasa)

Dne 11. 10. 2013 jsme byli navštívit členy z ústavu tělesně postižených, který se nachází na Cihlářské v Kunovicích. Naši „kamarádi“ jsou velice fajn lidé, kterým udělá radost jen ta maličkost, že je navštívíme a strávíme s nimi nějaký čas. (Martina Pišanová)

Dne 11. 10.  2013 jsme strávili den s lidmi z ústavu tělesně postižených v Kunovicích. Byla jsem zde už podruhé a šla bych klidně i víckrát. Byl to příjemně strávený den. Ráda pomůžu lidem, co si to zaslouží. (Michaela Příkazská)

Den bez překážek v Kunovicích byl velmi příjemný. Vždy si z tohoto dne odnesu pěkné vzpomínky a zážitky. Protože se tohoto dne účastním již po několikáté, tak si pamatuji i některé klienty. Ti jsou vždy moc milí a přátelští. Ráda bych se účastnila i dál podobných akcí. (4.E)

Moc se mi ten pátek líbil. Měla bych určitě zájem si to zopakovat. Určitě je lepší být na čerstvém vzduchu, než být zavřený někde v ústavu. A ti lidé byli šťastní, to bylo vidět. (Nikola Kubinová)

Den s postiženými se mi moc líbil. Celkově mě zajímá sociální sféra ať už s postiženými nebo se starými lidmi. Ráda bych se v budoucnu věnovala sociální práci  a myslím, že by se do takových akcí mohlo zapojit více lidí. (4. E)

Páteční den byl velmi příjemný a odpočinkový. Byla sranda s Liduškou a vlastně se všemi ostatními. Bylo to fajn, hráli jsme fotbálek, dívali jsme se na letadla a říkali jsme si samé vtípky. Jak jsme jeli nazpět,
tak jsme si dávali závody, kdo bude v zařízení dříve – a vyhráli jsme! (4. E)

Báječný den, atmosféra. Hodně jsme se nasmáli a byla to zábava. (1. DN)

Chvílemi jsem si myslel, že to nezvládnu a uteču, ale pak to probíhalo dobře a bavili jsme se.
Takže dobré. (1. DN)

Podle mě to byla vydařená akce, byla to pro mě nová zkušenost a doufám, že se budeme moci zúčastnit
i další rok, protože  se mi to líbilo. Celý den tam byla skvělá atmosféra. Lidé by si měli pomáhat. (1. DN)

Na této akci jsem se účastnila už potřetí a vždy se mi to moc líbí. Na tvářích těchto lidí jde vidět, jakou velkou radost jim tímto uděláme. Tento rok počasí vyšlo jako pokaždé a myslím si, že jsme si to užili stejně, jako lidé, které jsme měli na starosti. (Klára Mecová)

Akce, které jsme se zúčastnili, byla hodně vydařená a jsem ráda, že jsem se mohla něčeho takového zúčastnit a navíc ještě pomoci a udělat radost těm, kteří jsou vděční za každou maličkost.
(Klára Musilová)


| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2013 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení. | Tvorba a design studio Matějík .