Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Velká válka a skvosty Moravského zemského muzea

V roce 2014 si připomínáme významné výročí, a to 100 let od vypuknutí první světové války. Konflikt měl klíčový význam nejen pro Evropu jako takovou, ale zejména pro naše země. Na konci totiž  vznikla nová mladá samostatná Československá republika.
   Tuto skutečnost jsme neopomněli ani my a výstavu jsme společně s našimi studenty zhlédli. Výstava zahrnovala zejména artefakty běžného života a studenti si tak mohli lépe představit dopad válečných událostí na strádání civilního obyvatelstva v zázemí.
   Podařilo se nám spatřit vzácné české, ba dokonce světové unikáty, a to věstonickou Venuši, hlavu Kelta a meteorit z Opavy a Kelešovic. Tyto artefakty nevyčíslitelné hodnoty jsou většinou uloženy v trezorech. Předměty byly vystaveny k dvousetletému výročí muzejnictví    a z důvodů konzervačních a ochranných žádný z výše uvedených exponátů se nám v životě již asi nepodaří
na vlastní oči vidět.

   Studenti si díky stálým expozicím Moravského zemského muzea v Brně zopakovali a lépe představili dějinné souvislosti našich zemí, a to od vzniku planety, přes období Velkomoravské říše, 1. světové války až po současné archeologické objevy, a to Boskovický poklad. Došlo tak k rozšíření učiva zejména v oblasti dějepisu, literatury, občanské nauky, biologie a chemie.
 

                                                                                                                      Jana Štipčáková
| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2015 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík