Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Den bez překážek 2015

 „Že jsme byli šťastni, pochopíme až když se nám stane nějaké neštěstí. Hodnotu a důležitost zdraví objevíme, až když onemocníme. My dovedeme buď po štěstí toužit, anebo na ně vzpomínat.“

                                                                                                                                                             Dušan Radovič
 
   Většina z nás si mnohdy v dnešním uspěchaném světě plném technických vymožeností neuvědomí, jaký dar v podobě plnohodnotného zdraví mu byl dán do vínku. Někdy si klademe otázku, zda jsme všichni stejní? Většina z nás si nedokáže plně uvědomit a představit soužití s mentální postiženým člověkem. Postoj zdravých dětí a těch mentálně či fyzicky postižených je rozdílný, ale někdy v mnohé velmi stejný.

   Den bez překážek je již tradiční akcí, kterou pořádá Střední škola služeb s.r.o. v Uherském Hradišti ve spolupráci s DZP Kunovice – Cihlářská. Letošní 4. ročník se nesl v duchu očekávání jak ze strany našich studentů, tak i ze strany klientů. U některých studentů prvních ročníků to byl doslova šok, vidět tento odlišný svět. Mnozí měli v očích hrůzu a rozpaky. V průběhu dne se však obavy alespoň částečně rozplynuly a oči klientů vzplanuly radostí z návštěvy nových kamarádů. Ve velmi krátkém čase si mnozí uvědomili, co mají. Že nejsou důležité materiální hodnoty a moc, ale být prostě šťastný. To jim na oplátku ukázali svěřenci Domova. Při nich si uvědomili, že být bezprostřední, vnímavý, usměvavý, upřímný, milý, kamarádský, prostě lidský je pro takového člověka důležité. Na prvním místě v žebříčku hodnot je pro ně láska k někomu a láska okolí k němu a všemu, co ho obklopuje.
 
   Nesmírně důležitý je i kontakt s handicapovanými pro studenty, kteří jsou zdraví. Naše setkání podporuje jejich morální rozvoj, je pozitivní na vývoj jejich charakterů, což je učí důležitým hodnotám v životě, jako je tolerance, empatie, trpělivost, solidarita a péče o druhé.
   Smíšené pocity, ostych, strach, údiv, lítost, přemáhání, sebepoznání, legrace, smích a srdce na dlani.
To všechno poznali naši studenti 12. června 2015. Zapojili se totiž do projektu, který má napomáhat začlenění mentálně postižených osob do společnosti a zbavit se předsudků vůči těmto lidem. Měli bychom se snažit, aby oba světy – svět zdravých i postižených – nebyly od sebe oddělené, ale naopak
co nejvíce propojené.


| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2015 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík