Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Den bez překážek

Již tradiční projekt Den bez překážek s klienty Domu sociálních služeb Cihlářská v Kunovicích se uskutečnil v pátek 10. října 2014. Úžasné bylo nejenom počasí, ale také opětovné setkání s našimi kamarády.

A zde jsou postřehy  našich studentů:

Této akce jsem se upřímně dost bála, chvíli jsem přemýšlela, že bude lepší zůstat doma. Nemocní
a postižení ve mně vzbuzují lítost, což jim nepomůže. Tady jsem zjistila, že daleko prospěšnější  je takového člověka podpořit a společně se zasmát. Jsem ráda, že jsem na tuto akci šla a že jsem se společně podílela na aktivitách, které jim vykouzlily na tváři úsměv. Toto je to pravé štěstí a bohatství, které nejde koupit za žádné peníze. Vždyť udělat druhému radost je tak jednoduché. Klienti mi ukázali, že radost spočívá  v maličkostech. Není potřeba drahých aut nebo dovolených, k upřímnému úsměvu stačí maličkost, která rozbuší jejich srdíčka. Oni chápou smysl štěstí, když my zdraví si ho kolikrát ani neuvědomujeme.


Jsem ráda, že jsem se mohla setkat s těmito lidmi. Stálo to za to, protože ti lidé byli šťastni jen za to,
že jsme s nimi mohli strávit pár hodin.


Super zkušenost, skvělý zážitek. Všichni byli moc milí, bylo super to zažít.

Byl to úžasný den. Skvělí lidé a je škoda, že je to jen jednou za rok. Nepopsatelný zážitek.

Na Cihlářské v domově pro lidi s hendikepem jsem byla  podruhé. Strašně jsem se na ně těšila. Byl to opět báječný den jako minule. Úžasně  jsem si to užila. Jsem ráda, že naše škola pořádá takové akce.
      Lucie                  

Překvapilo mě to. Měla jsem strach se zacházení s těmito lidmi. Ale bylo krásné vidět, jak si ten den s námi užívají. Člověku taková návštěva hodně dá.

V první chvíli mě to zasáhlo, ale pak jsem je poznala a viděla, jak se mají dobře. Byl to příjemně strávený den. Vybrali jsme si velmi příjemnou paní, která nám ukazovala, jak se zachází  s vozíkem. Je úžasné, co všechno dokážou. Jsou vděční za všechno. Obdivuji lidi, kteří se o ně tak krásně starají. Všichni jsou to úžasní lidé a především VELCÍ BOJOVNÍCI.

Úžasná zkušenost, doporučila bych to i jiným školám.

První dojem při pohledu na obyvatele domova ve mně vyvolal lítost a slzy. Snažila jsem se přemoci a smát se. Po asi hodině jsem změnila pohled a užívala si to s lidmi, na kterých bylo vidět, jak jsou šťastní.  A já byla taky, protože jsem si uvědomila, že dělám dobrou věc. Každý žije jen jednou a bohužel někdo nemá to štěstí. I když jsem tam jet původně nechtěla, nakonec jsem byla strašně moc šťastná, že jsem tam byla a užila si toto dopoledne. Už se těším na příští společný den.

Do Kunovic jsme jeli už podruhé, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Ale za sebe musím říci, že jsem tam jel rád. Těší mě, když můžu někomu pomoci a paní Maruška, o kterou jsem se staral, byla moc milá. Celkově se mi toto dopoledne líbilo.

Jsem ráda, že jsem se mohla  zúčastnit takové akce a podívat se na svět trochu jinak, než každý běžný den. Doufám, že i lidem z domova se dopoledne strávené s námi líbilo tak jako nám.

Na Cihlářské jsem byla už po několikáté a vždy tam jdu s velkou radostí. Ti co zde žijí nemají sice jednoduchý život, ale umí se radovat i z maličkostí .     Klára Mecová

Příjemně strávený den, nová zkušenost do života.

Lidé byli úžasní, hrozně se mi to líbilo. Má svěřenkyně byla celkem upovídaná, takže jsme si slušně pokecali a dokonce mě při procházce navigovala. Byli velmi vlídní, byl to skvělý zážitek. Ráda bych si to znova zopakovala.

Úžasná zkušenost. Bylo skvělé vidět, jak si to užívají.

Krásný páteční den, který byl velkým zážitkem. Byla by škoda, kdybychom ve spolupráci nepokračovali dále.

Stanislava Vyoralová


| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2015 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík