Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality


TÝDENNÍ POBYT
         
 
            V
    

     LONDÝNĚ
           


       

Podobně jako řada jiných škol získala i ta naše díky projektu Evropské unie příležitost vycestovat na týdenní vzdělávací pobyt do Londýna. Jako jedna z mála škol jsme měli možnost dopravit se do Londýna letecky se společností RYANAIR.


Po příletu na letiště Stansted v Anglii nás autobus dopravil do Ilfordu, kde jsme následně byli ubytováni v krásném hotelu Best Western Ilford.V hotelu pro nás každé ráno byly nachystány výborné typicky anglické snídaně.
Další den jsme se vydali s naší průvodkyní Anetou Bartákovou do části Londýna jménem Aldgate East. Zde sídlila “naše“ škola East London School of English, ve které probíhaly kurzy angličtiny.Ve škole bylo velmi zajímavé prostředí, příjemná atmosféra a velice ochotní a skvělí učitelé.
Náš program byl velice nabitý, a to díky paní učitelce Gábině Kůdelové, se kterou jsme absolvovali tento pobyt. Navštívili jsme Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, National Gallery, abych nezapomněla tak i Buckingham Palace, St Paul’s Cathedral, Tower of London, ale i Tower Bridge a Westminster Abbey.

Také jsme zamířili na nejznámější ulici Piccadilly Circus, kde jsme mohli vidět sochu Eros. Prošli jsme si i nejznámější parky, jako je třeba St. James´s Park nebo Green Park. V centru Londýna neunikly našim pohledům mrakodrapy The Shard (střep), The Gherkin (okurka), The Cheese Grater (struhadlo) a Walkie-Talkie (vysílačka).
Z místa na místo jsme se dopravovali vlakem, metrem a lodí.
Měli jsme možnost vyzkoušet i dvoupatrový autobus - Double Decker.
Tento týden v Londýně byl pro nás velkým přínosem. Využili jsme neopakovatelné příležitosti ke zlepšení naší angličtiny a získali cenné kulturní a historické poznatky. Přivezli jsme si s sebou velké množství zkušeností a suvenýru. 

 
Studentka Lucie Rýznarová

| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2015 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík