Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Týden pro Mariamu

První listopadový týden v naší škole byl věnován dobrovolnické charitativní činnosti – adopci na dálku. V týdnu 2. – 6. listopadu 2015 se studenti blíže seznamovali se situací v problematických částech naší planety. Konkrétněji byla studentům přiblížena Guinea, v níž naše adoptovaná Mariama ve velmi skromných podmínkách žije. Mariamu, které je 14 let, podporujeme již od roku 2008 adíky našemu finančnímu příspěvku jí můžeme dopřát sice nehmotný, ale o to důležitější vánoční dárek, a to vzdělání. Nadace Wontanara jí z finančního daru zabezpečí
i stravu, oděv a základní lékařskou péči, která není v její rodné zemi úplnou samozřejmostí.

Během propagačního týdne visely na chodbách školy nástěnky, které byly denně obměňovány. Studentům byl tímto způsobem přiblížen např. vzdělávací systém, životní podmínky obyvatel, celková situace na africkém kontinentu, ale i organizace, které lidem v Africe pomáhají ve všech sférách jejich života.

Matka Tereza řekla: ,,Sami cítíme, že to, co děláme, je jenom kapka v oceánu. Ale oceánu by něco scházelo, kdyby tam ta kapka chyběla."

 Děkujeme Všem studentům a pedagogům, kteří přispěli jakoukoliv částkou a zajistili tak Mariamě důstojný život a nutné vzdělání v dalším roce. J

| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2015 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík