Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Návštěva Vídně 

    Porovnávat svět a rozumět souvislostem je heslem vzdělávacího programu OSN, který našim studentům každoročně v adventním období zprostředkováváme. Během návštěvy sídla OSN ve Vídni jsou seznámeni pracovníky OSN se strukturou a fungováním jednoho ze čtyř sídel OSN. Přiblíženy byly činnosti a prioritní cíle této organizace nejen v letech minulých, ale především v budoucím horizontu. Během exkurze měli studenti možnost zhlédnout výstavu obrazů známého rakouského mnohostranného umělce Friedensrecha Hundertwassera, prohlédnout si modely vesmírných satelitů, meteoritů. Byla nám představena práce tlumočníků a zaměstnanců organizace. Z agentur OSN má ve Vídni sídlo např. United Nations Office on Drugs and Crime, International Money Lanudering, Information Network, Office for Outer Space Affairs nebo Office of the United Nations High Commissioner for Refugees. Během naší návštěvy právě probíhalo jednání zástupců jednotlivých států týkající se kriminality a bezpečnosti. 

     Nezbytnou a již tradiční součástí naší návštěvy Vídně jsou i vánoční trhy před radnicí, jež přináší to nejlepší z tradičního i nového ve sváteční atmosféře a slibují jedinečný zážitek. Město je v tuto dobu provoněno kaštany, cukrovím a jehličím. Procházíme kolem dřevěných domků na náměstí Marie Terezie. Za námi se tyčí sídlo císařů Hofburg a vzduch protíná pach koní zapřažených do tradičních vídeňských fiakrů, které čekají na neustále přicházející turisty ze všech koutů planety.

     Vídeňské vánoční trhy mají už 700letou tradici. První se konal už roku 1294. Od té doby se několikrát změnil i jeho název – od Prosincového, přes Tomášův až po Mikulášský.
Se zacházejícím sluncem a přicházejícím večerem se rozsvěcují světla, rozzáří se hvězdy, balony nebo srdce na srdcovém stromě a my se pro tento rok s Vídní loučíme

 

                                                                                auf Wiedersehen im  Jahr 2016

| zpět |  | fotogalerie |

© Copyright 2005 - 2016 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík