Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Institut ekonomického vzdělávání z. ú.

Husníkova 2080/8, PSČ 158 00
Praha - Stodůlky

info@inev.cz
+420 731 826 750
IČO: 05418372

Mezinárodní soutěž pro středoškoláky v ekonomii a financích

Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol), jejím vyvrcholením je slavnostní finále v České národní bance. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytvářejí ekonomové a odborníci

z Institutu ekonomického vzdělávání a ČNB.

Školní kolo letošního čtvrtého ročníku naše škola absolvovala 4. 12. 2019 za účasti žáků nástavbových tříd oboru podnikání. Nejlepších výsledků dosáhla Alžběta Klimešová z 2. DN třídy. Tím si zajistila postup do krajského kola, které proběhlo

5. 2. 2020 v prostorách UTB ve Zlíně.  

Kromě náročného testování studentů pořadatelé připravili poutavé přednášky.

Pro pedagogický doprovod Mgr. Gabriela Končitíková přichystala velmi zajímavé informace o pracovních a sociálních zásadách Tomáše Bati. Všem zúčastněným představil Fakultu managementu a ekonomiky UTB doc. Ing. Michal Pilík, Ph.D a o kyberbezpečnosti a digitalizaci bankovnictví mluvila zástupkyně KB Veronika Večeřová. Závěr soutěžního dne pojali organizátoři v duchu odměňování hodnotnými dárky pro vylosované a drobnou pozorností všem zúčastněným.  

Krajská kola se konala téměř ve všech 14 krajích České republiky a zúčastnilo se jich více než 1000 studentů. 50 nejlepších se potká v červnu v celostátním kole na půdě ČNB. Na vítěze pak čekají výjimečné ceny jak finančního, tak poznávacího nebo pracovního charakteru.

Alžbětě Klimešové, která prokázala vynikající znalosti v oblasti ekonomiky, důvtip

a zdravý úsudek, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně úspěchů nejen v dalším studiu, ale i v osobním životě.

| zpět | fotogalerie 
© Copyright 2005 - 2020 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík