Zpravodajství Sport Počasí Blesk Horoskopy Tel. seznam Jízdní řád Slovníky Seznam Facebook Google
Hlavní menu
Úvodní strana
Aktuality
Profil školy
Studijní obory
Přijímací řízení
Personální obsazení
Střediska OV
Fotogalerie
Dokumenty školy
Maturitní a závěrečné
zkoušky
Kontakt
Intranet školy >>
  Statistiky
  Reklama

     Aktuality
Institut ekonomického vzdělávání z. ú.
Husníkova 2080/8, PSČ 158 00
Praha - Stodůlky

info@inev.cz
+420 731 826 750
IČO: 05418372

Mezinárodní soutěž pro středoškoláky v ekonomii a financích

„Tam byla slova, která jsem nikdy neslyšela…“ Tak reagovala jedna studentka na testové otázky. A to by klidně mohlo být motto ekonomické olympiády – letos již čtvrté. Přimět žáky, aby se zamýšleli nad novými, dosud nepoznanými informacemi a souvislostmi.

O čem je vůbec ekonomická olympiáda? Je to největší mezinárodní soutěž v ČR ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol a vrcholí slavnostním finále v České národní bance. Má přivést studenty k poznání, že vědomosti z oblasti ekonomiky vedou k zajištění pořádku ve vlastních financích, zlepšení schopnosti filtrace informací z médií a připravenosti na náhlé makroekonomické změny, např. na finanční krizi.

Základní kolo olympiády proběhlo na naší škole 4. 12. 2019. Svoje znalosti, logickou úvahu a důvtip si vyzkoušelo 30 studentů z 1. a 2. ročníku nástavbového studia. Letos se testovalo pouze on-line formou, každý ze studentů zpracovával v časovém limitu 40 minut individuálně generovaný systém 25 nelehkých úkolů. Otázky spoluvytvářeli ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Proto u některých zadání zavládly rozpaky nad rozklíčováním odpovědí. Přesto úspěšnost žáků 1. ročníku dosáhla téměř 34 % a 2. ročníku 39 %. Nejlépe si vedla Alžběta Klimešová z 2. DN, která postupuje do dalšího kola ve Zlíně. 

Všem žákům děkujeme za jejich účast v soutěži a Alžbětě Klimešové gratulujeme k postupu do krajského kola.

| zpět
© Copyright 2005 - 2019 | Střední škola služeb s.r.o. | všechna práva vyhrazena. | Přebírání materiálů není dovoleno bez předchozího svolení.
Tvorba a design studio Matějík